Amazon Marketing Advertising - Kampanie i Reklama PPC

Chcesz zwiększyć swoją sprzedaż na Amazonie? Już się reklamujesz i szukasz sposobu na optymalizację budżetu marketingowego? A może chcesz uruchomić nowe kampanie na Amazonie?

Reklama na Amazonie (z ang. advertising) przeznaczona jest nie tylko dla nowych marek! Prowadzenie kampanii marketingowych to konieczność dla każdego, kto chce utrzymać swoją sprzedaż na wysokim poziomie.

Jako eksperci chętnie pomożemy Ci w zakresie Amazon Advertising!

Rodzaje reklam
na Amazon

W Go2Market obsługujemy wszystkie rodzaje reklam Amazona. Wybór najefektywniejszego rodzaju reklamy oraz miejsca jej wyświetlania zależny jest od celów marketingowych i danych sprzedażowych Klienta.

Prowadzimy działania promocyjne według ustalonego planu w zakresie:

Sponsored Products Ads

Kampanie w modelu PPC kierowane na słowa kluczowe i konkretne produkty. Tworzenie kampanii automatycznych (zbieranie danych i konwersji słów kluczowych) oraz manualnych – optymalizacja kosztów pojedynczych bidów i obniżanie kosztów ACOS  kampanii.

Sponsored Brands (Headline Search Ads)* tekstowe i video

Kampanie dedykowane dla marek produktowych. Promocje celowane w poprawę widoczności marki. Kierowanie na Store Front marki na danym rynku oraz targetowanie marek konkurencyjnych. Formaty Product Display/Video.

 

Sales Prices

Produkty z czasową promocją cenową. Ważne na początku sprzedaży do budowania zasięgu i ilości komentarzy produktowych i opinii o koncie sprzedażowym.

 

Produkty skorelowane i Vouchers

Ustawienie produktów i promocji produktów skorelowanych, np. „Kupując produkt X odbierz x% zniżki na produkt Y”.

Lightning Deals

Promocje na Prime Day i Black Friday.

*Prowadzenie reklam Sponsored Brands wymaga wcześniejszego zarejestrowania przez sprzedawcę marki produktu w systemie Amazon Brand Registry.

Narzędzia Go2Market w kampaniach Amazon

Jako jedyna agencja marketplace w Polsce jesteśmy partnerem Teikametrics – zaawansowanego narzędzia marketingowego, które wspiera prowadzenie kampanii produktowych na platformie Amazon.


Umożliwia ono zmniejszenie kosztów marketingowych Twoich kampanii reklamowych w Amazonie!

Narzędzie marketingowe Teikametrics umożliwia:

  • Dynamiczne zmiany stawek PPC – nawet tysiące zmian bidów dziennie, które obniżają koszty kliknięć lub podnoszą je tylko o minimalne poziomy, jeśli reklama nie jest wyświetlana.
  • Ustalanie celów kampanii – różne strategie prowadzenia kampanii reklamowych dla launchu produktu, maksymalizacji zysków lub podniesienia dynamiki wzrostu sprzedaży.
  • Optymalizacja kampanii – AI Teikametrics przekazuje szereg sugestii dotyczących optymalizacji kampanii oraz słów kluczowych, które są weryfikowane i wdrażane przez naszego specjalistę.
  • Zaawansowane analizy – dostęp do rozszerzonych danych i zestawień sprzedaży.

Korzystanie z narzędzia reklamowego Teikametrics wymaga integracji konta Amazon Seller za pomocą Amazon Marketplace Web Service (MWS). Integracja wykonywana jest przez naszego eksperta ds. technicznych.

Efekty obsługi reklamowej Amazona Go2Market

Chcesz dowiedzieć się jakie efekty sprzedażowe uzyskują nasi Klienci? Ile wydają na reklamę w Amazonie i jak przekłada się to na sprzedaż? Jak wyglądają współczynniki TACOS i ACOS?

Skontaktuj się z nami poprzez formularz lub maila, a niezobowiązująco prześlemy Ci nasze Advertising Case Study!