Amazon Seller FBA

Alternatywą dla modelu FBM jest model FBA (Fulfillment By Amazon). W tym wariancie sprzedawca może oddać w ręce Amazona organizację nawet całego procesu wysyłkowego. To Ty, jako właściciel produktów, decydujesz, które trafią do magazynu FBA, a które wyślesz samodzielnie. Najistotniejsze jest to, że w opcji FBA możesz całą obsługę zamówienia powierzyć amerykańskiemu partnerowi (tzw. dropshipping).

To dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie wygodę, mają dodatkowe środki na inwestycje i nie chcą tracić czasu na tematy związane z dostarczeniem przesyłki do Klienta.

Dla kogo powstał pakiet
Amazon Seller FBA?

  • przedsiębiorców, którzy chcą zwiększyć swoje zyski;
  • sprzedawców, którzy nie mają możliwości magazynowania towaru;
  • przedsiębiorców, którzy nie mają czasu na organizację dostawy towaru do Klienta.

Co daje Ci wybór
modelu FBA?

Model FBA ma wiele zalet. Przede wszystkim sprzedawca nie musi martwić się o miejsce przechowywania swojego towaru – od tego ma magazyny Amazona. Co za tym idzie, może posługiwać się logo „Wysyłka przez Amazon”, co dla wielu Klientów może mieć dodatkowe znaczenie przy decyzji zakupowej. Inne plusy rozwiązania FBA to m.in.: opcja korzystania z Amazon Prime, co zwiększa zaufanie klientów, bezpłatna dostawa właśnie dla klientów Prime, atrakcyjne koszty wysyłki, intuicyjne monitorowanie zapasów w magazynie, a także obsługa klienta przez 24/7 prowadzona w lokalnym języku.

Amazon Seller FBM

Każdy sprzedawca, zakładając konto na Amazon, musi zdecydować, jaki model biznesowy będzie dla niego optymalny. Jedną z opcji jest FBM (Fulfillment by Merchant), czyli model, w którym to Ty w pełni odpowiadasz za przeprowadzenie całego procesu sprzedażowego: skompletowanie zamówienia, zapakowanie towaru, zaadresowanie go i wysyłkę do Klienta. Amazon jest jedynie miejscem, gdzie dochodzi do zakupu – kanałem dystrybucji. Po drugie sam odpowiadasz za budowanie swojej pozycji na platformie oraz jakość i terminowość dowozu.

Dla kogo powstał pakiet
Amazon Seller FBM?

  • dla wszystkich przedsiębiorców: zarówno tych, którzy dopiero dowiedzieli się, jak sprzedawać na Amazonie oraz takich, którzy działają na platformie od dawna, ale chcą zmienić swoją strategię sprzedażową, a tym samym model biznesowy;
  • firm specjalizujących się w sprzedaży produktów luksusowych, ekskluzywnych lub unikatowych;
  • detalistów – przedsiębiorców, którzy prowadzą swój biznes na mniejszą skalę i sprzedają mniej;
  • dla sprzedawców korzystających z modelu Seller Fulfilled Prime (SFP), czyli przedsiębiorców, którzy mają w ofercie produkty sezonowe, mocno spersonalizowane lub luksusowe, występujące w kilku wariantach.

Co daje Ci wybór
modelu FBM?

Jest wiele korzyści. Wybierając ten model biznesowy, stawiasz na samodzielność i niezależność w prowadzeniu biznesu na Amazonie. To Ty, sprzedawca i właściciel, decydujesz o tym, w jaki sposób chcesz zaistnieć na zagranicznych rynkach sprzedaży. Budujesz swoją markę zgodnie z własną wizją i możliwościami.

Swoboda to na pewno duża zaleta modelu FBM, ale nie jedyna. Nasi Klienci często podkreślają, że kolejne korzyści to na pewno ograniczenie formalności, mniejsze straty (i prowizja) po wprowadzeniu aktualizacji przez Amazona oraz brak dodatkowych kosztów.

Nie przegap szansy na rozwój Twojej firmy.
Skontaktuj się i z naszą pomocą dołącz do grona zadowolonych Sprzedawców Amazon.

Umów się na rozmowę

Niezależnie od tego w którym miejscu teraz jesteś, czy dopiero zastanawiasz się jak zacząć sprzedaż lub jesteś już na Amazonie, a może zarządzasz zespołem sprzedaży wielkiej firmy? Zawsze możesz skonsultować się z ekspertami, którzy o specyfice sprzedaży na Amazonie wiedzą bardzo dużo.

Powiemy Ci, czy dobrze zarządzasz swoim kontem, zrobimy audyt oferty i przeanalizujemy Twoje dotychczasowe działania. Jeśli trzeba, udzielimy fachowej porady i krok po kroku wyjaśnimy, jak wprowadzić firmę na platformę Amazon aby nie zgubić się w skomplikowanym modelu biznesowym amerykańskiego giganta. Skontaktuj się i skorzystaj z naszego doświadczenia. Pokażemy Ci jak zostawić konkurencję daleko w tyle.

Jak widzisz, do wyboru masz dwa modele biznesowe. Jeśli nie wiesz, który jest dla Ciebie i boisz się, że Twój wybór może narazić Cię na poważne straty finansowe, wybierz współpracę z fachowcami z Go2Market. Nie musisz samodzielnie zarządzać swoim kontem sprzedawcy, znać się na reklamie, wiedzieć, czym jest ppc i układać planów marketingowych. W Go2Market oferujemy Ci kompleksową obsługę i optymalizację procesu sprzedażowego.

Na czym polega
kompleksowa obsługa kanału Amazon?

Chcemy, żeby nasi Klienci dzięki ekspansji na zachodnie rynki wyprzedzili lokalną konkurencję i generowali zyski nieosiągalne jeszcze na polskim rynku e-commerce. Naszym zadaniem jest przygotowanie indywidualnego planu działania dla Ciebie i Twojej firmy oraz skuteczne zrealizowanie go.

CO TO OZNACZA:

Uruchomienie sprzedaży (głównego konta sprzedażowego Amazon Seller Central), m.in.: stworzenie konta Brand Registry dla zarejestrowanej w EUIPO marek produktowych, listingów produktowych dla około 18 unikalnych kolekcji oraz 77 wzorów produktów z wariacjami produktu (kolor / rozmiar/zestaw);

Zarządzanie ofertą produktową (optymalizacja nazw, bullet pointów, opisów produktowych), aktualizacja danych produktowych w oparciu o feedback zwrotny od klientów;

Kontakt z Klientami, odpowiedzi na komentarz klientów dotyczące produktów oraz sprzedawcy;

Performance konta, czyli monitoring kluczowego wskaźnika performance konta ODR i utrzymywanie go poniżej wymaganego poziomu 1% ;

Reklama, tj. prowadzenie działań promocyjnych według ustalonego zakresu (kampanie w modelu PPC, kampanie dedykowane dla marek produktowych, Ligthning Deals itd.)

Pamiętaj! Nie musisz wiedzieć wszystkiego i mówić we wszystkich “językach Amazona”. My znamy się na sprzedaży na Amazonie, Ty znasz swój biznes. Współpraca z nami oznacza, że podbijesz zagraniczne rynki sprzedaży i zaczniesz zarabiać realne pieniądze w Euro.

Połączmy siły!

Amazon
Beginner

Amazon
Vendor

Klienci o Go2Market