/ Obsługa sprzedaży / Producent – Nowy Klient

Zobacz, jak krok po kroku wygląda proces rozpoczęcia sprzedaży na Amazonie .

Wejdź na ścieżkę sukcesu w handlu internetowym.
Poznaj etapy naszej współpracy

Weryfikacja możliwości
Początkowo wspólnie sprawdzamy, jakie są możliwości rozwoju Twojego biznesu na Amazonie. Pomagamy zrozumieć, tłumaczymy i uczciwie weryfikujemy możliwości.

Weryfikacja możliwości

Początkowo wspólnie sprawdzamy, jakie są możliwości rozwoju Twojego biznesu na Amazonie. Pomagamy zrozumieć, tłumaczymy i uczciwie weryfikujemy możliwości.

Weryfikacja założeń

Ustalimy, jakie są Twoje założenia i plany rozwoju sprzedaży na Amazonie. Jeśli takich nie masz, to wspólnie nakreślimy możliwy kierunek.

Sprawdzenie produktów

Wspólnie przejrzymy Amazon pod kątem podobnych do Twoich produktów. Wykorzystując odpowiednie narzędzie sprawdzimy, czy i jak się sprzedają.

Analiza potencjału

Jeśli dojdziemy do wniosku, że to produkty odpowiednie pod Amazon, to przejdziemy dalej, a jeśli uznamy, że nie mają potencjału, to jasno Cię o tym poinformujemy.

Podsumowanie wniosków

Razem wyciągniemy wnioski i jeśli z dwóch stron będzie wstępna wola współpracy, to wspólnie ustalimy kierunek rozwoju i zakres działań.
Uwaga! Jeśli na tym etapie dojdziemy do wniosku, że nie będziemy w stanie rozwinąć Twojej sprzedaży, to uczciwie Ci o tym powiemy i nie złożymy oferty.

Złożenie oferty współpracy

Po ustaleniu szczegółów wrócimy do Ciebie z indywidualną ofertą, przygotowaną z uwzględnieniem wcześniejszych ustaleń.

Przygotowanie
Po podpisaniu umowy to będzie pierwszy etap konkretnych działań – przygotowanie konta i wstęp do opracowania oferty.

Przygotowanie konta

  • Jeśli nie masz konta na Amazon, to poprowadzimy Cię krok po kroku przez proces jego rejestracji, a to, co będziemy mogli zrobić my, wykonamy za Ciebie.
    W przypadku, gdy już masz konto, to sprawdzimy konfigurację i w razie potrzeby wprowadzimy konieczne zmiany.
  • Wesprzemy Cię również we wszelkich pobocznych formalnościach – konta bankowe, rejestracja marki, gospodarowanie odpadami czy kwestie podatkowe.

Przydzielenie opiekuna

Na podstawie ustaleń i Twojej oferty, dobierzemy opiekuna. To praktyk sprzedaży na Amazonie, który działając z innymi specjalistami zajmie się rozwojem Twojej sprzedaży. Na obsługiwanym koncie pracuje co najmniej 5 osób! (copywriting, advertising, graphic design, compliance, customer service)

Opracowanie strategii

Wraz z opiekunem ustalisz zakres produktów na start, opracujecie strategię (Ty wkładasz know-how swojej branży, my sprzedaży na Amazonie). Następnie opiekun zaplanuje i oddeleguje zdania do poszczególnych specjalistów, monitorując przebieg prac.

Wdrożenie
W tym momencie zaczynamy pracę bezpośrednio na Amazonie – zebraliśmy materiały, mamy strategię, więc ruszamy.

Opracowanie listingów

Jeśli nie masz jeszcze ofert na Amazonie, to przygotujemy je od podstaw na bazie dostarczonych przez Ciebie materiałów. Opracujemy tytuły, opisy i grafikę tak, aby listing był zoptymalizowany do efektywnej sprzedaży.
Korzystamy z dedykowanych narzędzi do pobierania i analizowania danych z Amazona oraz własnych, sprawdzonych w boju sposobów działania.

Zasilenie Amazona ofertą

Po opracowaniu listingów wdrażamy je na Amazon i sprawdzamy, czy wszystko jest tak, jak być powinno. Jeśli nie ma błędów, to przechodzimy do kolejnych etapów.

Uruchomienie kampanii marketingowych

W większości przypadków pierwsza sprzedaż na Amazonie jest generowana głównie dzięki reklamom PPC. Opracujemy kampanię i w pierwszych tygodniach będziemy szczególnie mocno działali nad jej optymalizacją.

Obsługa
To ostatni, docelowy tryb współpracy – pełna obsługa konta. W momencie, gdy sprzedaż jest uruchomiona i zamówienia spływają, pracujemy nad dalszym rozwojem.

Zakres bieżąco prowadzonych działań to:

Optymalizacja oferty

W sposób ciągły pracujemy nad rozwojem oferty i sprzedaży – na bieżąco monitorujemy możliwości poprawy listingów pod względem treści, grafik. Wykonujemy testy, szukając najlepszych rozwiązań.

Optymalizacja kampanii

Regularnie sprawdzamy efektywność działania kampanii, szukamy możliwości poprawy i wdrażamy zmiany. Pilnujemy budżetów reklamowych i sposobu ich wydawania. Testujemy różne rodzaje kampanii reklamowych.

Obsługa klienta

Amazon wymaga odpowiedzi na przychodzące wiadomości w ciągu 24h w języku danego rynku – zajmujemy się tym bez wykorzystania botów.

Monitoring konta

Weryfikujemy, czy na koncie nie ma żadnych powiadomień, problemów, blokad lub braków – jeśli coś się dzieje, to natychmiast reagujemy.

Rozwój oferty

Stawiamy na to, że rozwój oferty produktowej powinien być ciągły (jeśli jest taka możliwość), więc przygotowujemy nowe listingi i kampanie, które potem przechodzą w tryb sprawdzania i optymalizacji – na aktywnym rynku lub uruchamiamy kolejny.

Raportowanie

Podczas współpracy jesteśmy w ciągłym kontakcie. Spotykamy się na podsumowania, analizujemy sytuację i wyciągamy wnioski. Raz w miesiącu przygotowujemy kompleksowy raport z wykonanych działań i wyników sprzedażowych.

Otwieranie nowych rynków

W większości przypadków zaczynamy od rynku DE, ale jeśli dasz nam zielone światło i analiza pokaże, że warto, to pomożemy i uruchomimy sprzedaż na kolejnych rynkach.

Planowanie sprzedaży

Pomagamy odpowiednio planować poszczególne działania z rozwojem i utrzymaniem dynamiki sprzedaży – np. z wyprzedzeniem informujemy o wysyłkach na FBA.

Poznaj Nasz zespół

Jeśli myślisz o efektywnym rozpoczęciu sprzedaży na Amazonie, to warto to zrobić ze specjalistami. Poznaj zespół Go2Market – zobacz, z kim możesz współpracować nad rozwojem swojego biznesu. Zobacz konkretnych specjalistów, którzy pomogą Ci się rozwinąć!

Więcej

Wybierz Case Study

Zobacz, jak zwiększyła się sprzedaż klientów po rozpoczęciu współpracy z Go 2 Market

Potrzebujesz wsparcia w sprzedaży na Amazonie?

Porozmawiamy o tym, jakie masz potrzeby, problemy i plany związane ze sprzedażą na Amazonie. Ustalimy, czy jesteśmy w stanie Ci pomóc.

Podczas rozmowy:

  • zadamy kilka pytań, aby dowiedzieć się więcej o Twojej firmie i produktach,

  • odpowiemy na Twoje pytania,

  • wspólnie ustalimy ewentualny kolejny krok.


    © 2023 Go2Market. Wszystkie prawa zastrzeżone. Amazon, Amazon Advertising, and all related logos are trademarks of Amazon.com, Inc., or its affiliates.