Nowości

5 czerwca 2019 w życie wchodzą zmiany w zakresie opłat Referral Fee czyli opłat % jakie pobiera Amazon od sprzedaży za pośrednictwem swoich Platform,

Najważniejsze zmiany to:

  • Zmniejszenie opłat w kategorii Grocery (z wyłączeniem piwa, wina i napojów alkoholowych), Beauty, Health & Personal Care, oraz produktów kategorii Baby(z wyjątkiem odzieży dziecięcej) z 15% do 8% w przypadku przedmiotów o łącznej cenie sprzedaży (włącznie z kosztem wysyłki i pakowania na prezent) poniżej 10€/ £10. Stawka 15% będzie nadal pobierana od przedmiotów o łącznej cenie sprzedaży większej niż 10€/ 10£.
  • Zmniejszymy opłaty Referral Fee dla artykułów z kategorii Meble z 15% do 10% w stosunku do części całkowitej ceny sprzedaży przekraczającej 200€/ 175£. Nie dotyczy to materacy. Opłata za materace pozostanie na poziomie 15%.
  • Zmniejszymy opłaty Referral Fee dla kategorii Jewellery z 20% (Wielka Brytania 25%) do 5%dla części całkowitej ceny sprzedaży przekraczającej 250€/ 225£.
  • Obniżenie opłaty za sprzedaż w Kategorii Watches z 15% do 5% w dla części całkowitej ceny sprzedaży powyżej 250€/ 225£.
  • Wprowadzona zostaje minimalna opłata od sprzedaży produktów w wysokości 0,30 €/ 0,25 we wszystkich kategoriach, z wyjątkiem kategorii Grocery i Media która obejmuje książki, muzykę, gry wideo, DVD i oprogramowanie.
  • Zwiększeniu ulegnie opłata za Referral Fee dla telewizorów, laptopów i komputerów we Francji z 5% do 7%.

Reasumując, obniżek jest więcej niż podwyżek. Trend pokazuje że Amazon wprowadza systematycznie zmiany które faworyzują droższe produkty i kategorię o wysokiej rotacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz