Klienci podejmują decyzję o zakupie konkretnego produktu, na podstawie informacji zawartych w listingu produktowym. Odpowiednio stworzona strona produktowa pozwoli Ci na wyróżnienie się na tle konkurencji i będzie pozytywnie wpływać na zwiększenie konwersji i samej sprzedaży. Stworzenie listingu to pierwszy i najważniejszy krok przy rozpoczęciu sprzedaży na Amazon, dlatego w tym artykule doradzimy jak zrobić to poprawnie.
Grafiki są istotną częścią zakupów internetowych. Kupujący nie mogą poczuć Twojego produktu i doświadczyć go osobiście, dlatego ważne jest, abyś zapewnił im najlepszą możliwą wizualizację.
Zdjęcie główne to pierwsze co klient zobaczy podczas przeglądanie wyników wyszukiwania, a jego parametry są ściśle określone przez regulamin Amazon.
Pozostałych 6 grafik powinno rozwiać wątpliwości klientów odnośnie zakupu, dlatego wybierz takie obrazy, które pokarzą Twój produkt z różnych perspektyw, będą podkreślały różne komponenty, ukażą teksturę. Dodaj również zdjęcia lifestylowe, pokazujące go w użyciu, a nie tylko statyczne grafiki. Możesz stworzyć również pomocne infografiki, dodając informacje, takie jak: wymiary, funkcje, nagrody lub cechy szczególne Twoje produktu.
Tworząc tytuł, powinieneś dać kupującemu wystarczającą ilość informacji, aby zdecydował, czy Twój produkt jest tym, czego szuka. Nazwa powinna składać się z maksymalnie 200 znaków, przy czym optymalna sugerowana ilość to około 120 -150. Zgodnie z wytycznymi powinna być tworzona z uwzględnieniem następującej kolejności:
MARKA PRODUKTU + MODEL (NAZWA LUB SYMBOL) + NAZWA SAMEGO PRODUKTU + TYP PRODUKTU + ILOŚĆ + KOLOR / WARIACJA PRODUKTOWA
Najważniejsze w nazwie są odpowiednie słowa kluczowe, których klienci mogliby użyć przy wyszukiwaniu i które dopasują Twój produkt do odpowiedniej kategorii i pozwolą zostać znalezionymi. Uwzględnij 3-4 kluczowe słowa kluczowe o wysokim priorytecie i wysokiej liczbie wyszukiwania.
Pamiętaj, żeby nazwa była prosta i czytelna, umieszczenie w niej dużej ilości słów kluczowych, które nie są ze sobą powiązane, zaburzy jej odbiór przez klienta. Zadbaj o to by tytuł był opisowy i dostarczał najważniejszych informacji produktowych.
Tworząc 5 najważniejszych cech swojego produktu, musisz skoncentrować się wyłącznie na korzyściach i wyjątkowości produktu. Kluczem jest dostarczenie klientowi odpowiedniej ilości informacji przy uwzględnieniu ważnych słów kluczowych.
Opis produktu – dodatkowy głos.
Opisy produktu to miejsce pozwalające na udzielenie dokładniejszych informacji na temat Twojego produktu lub marki. Do wykorzystania przeznaczono 2000 znaków i oczywiście powinieneś postarać się wykorzystać, jak największą ilość przeznaczonego miejsca. Amazon bierze również pod uwagę słowa kluczowe z opisu produktu, dlatego warto dodać tutaj słowa kluczowe o średniej lub niskiej liczbie wyszukiwania.
Jeśli jesteś właścicielem zarejestrowanej marki, masz jeszcze dodatkowe możliwości przekazania informacji o Twoim produkcie w postaci contentu A+.
Kontent ten tworzony jest w Seller Central w zakładce Advertising. Jest to builder umożlwiający na dodanie grafik, wizualizacji, szczegółowego opisania cech produktu oraz zestawienia go z innymi swoimi produktami. Content A+ oprócz funkcji informacyjnej niesie z sobą przekaz że dany sprzedawca jest właścicielem marki i zainwestował w stworzenie dodatkowego conetntu A+
Last but not least. To jedna z ważniejszych elementów Twojego listingu. Oczywiście to jaką cenę zaproponować swoim kupującym to wyłącznie Twoja decyzja musisz jednak pamiętać o kilku ważnych elementach przy jej ustalaniu:
Dobrze stworzony listing produktowy przyczynia się do większej liczby konwersji, ponieważ pokazuje wartość produktu i pomaga kupującym dobrze zrozumieć jego specyfikację. Oczywiście listing żyje i należy nad nim pracować ciągle ale praca na początku jest najważniejsza i czas ten będzie procentował w przyszłości.
Masz dobry listing, lub pytania jak poprawić listing swojego produktu? Zostań członkiem Go2market Community i zadaj pytanie, skomentuj pod tym artykułem.
Happy Listing Creation,
Go2Market Crew.
Porozmawiamy o tym, jakie masz potrzeby, problemy i plany związane ze sprzedażą na Amazonie. Ustalimy, czy jesteśmy w stanie Ci pomóc.
Podczas rozmowy:
zadamy kilka pytań, aby dowiedzieć się więcej o Twojej firmie i produktach,
odpowiemy na Twoje pytania,
wspólnie ustalimy ewentualny kolejny krok.